Aktuality

12.02.2016

Tým Pekárny u Mlýna v Horní Lidči.

Článek Klobucko 17.1.2016

Stále více lidí podléhá módní vlně bezlepkových diet . Přitom zůstává velkým otazníkem , zda li má tento trend vůbec nějaké opodstatnění. Jako u většiny potravin i zde platí, že jestliže budeme konzumovat chléb a bílé pečivo v rozumné míře, není se čeho bát. Pokud přesto chceme příjem lepku výrazně omezit, je nejlepší alternativou konzumovat pečivo z celozrnné mouky.

Ta je na rozdíl od té běžné nejkvalitnější čerstvá a obsahuje až o 90 % více vitamínů, bílkovin, enzymů a vlákniny. Obyvatelům Horní Lidče a okolí tuto možnost nabízí Pekárna u Mlýna, která připravuje široký sortiment celozrnných výrobků a to nejen chlebů, ale i sladkých koláčů a závinů. Jak nám řekl ing. Palich, jednatel firmy Omega, která se zabývá dodávkou pekařských strojů a zařízení: „Tyrolský mlýn, který jsme dodávali do Horní Lidče je ve spojení s pekárnou první svého druhu v ČR a na Slovensku. Předpokládám však, že vzhledem ke stále větší poptávce po zdravém životním stylu bude podobných provozů přibývat."

Zpracování obilovin pomocí mlýnských kamenů je technologie stará několik tisíciletí, obilovina se při mletí nezahřívá a výsledná mouka si tak zachová většinu nutričních hodnot a je tak pro lidský organismus nejenom vhodná, ale dokonce prospěšná. „Jsem velmi rád, že se celý záměr podařil a Pekárna u mlýna tak může nabízet naprosto jedinečné, chutné a přitom zdravé produkty. Podobné budete u nás hledat jen velmi těžko,"  dodává Ing. Palich. Nezbývá , než se jít přesvědčit.

12.02.2016

Tak k Valentýnu jsme ještě nic udělat nestačili. Zato se v naších valašských kopcích podařilo vyfotografovat vzácný úkaz - Český, strakatý pes, čeleď srdcovitý. Zde se vyskytuje jen velmi, velmi zřídka a drží se především u mlynářských a pekařských obydlí:).

25.08.2015

Tak už k nám bez čekání  "obkroužíte" po nové křižovatce, stavba kruhového objezdu byla konečně  dokončena :) . 

27.07.2015

Doplňující informace: Na Pekařské sobotě jsme s naším Valašským chlebem skončili na krásném, pátém místě. V Rožnově prezentovalo na 30 pekáren z celé Moravy, a pro nás, jako "nejmladší" účastníky, je takové umístění mezi silnou konkurencí, potvrzením, že jsme se vydali správným směrem. 

20.07.2015

Pekařská sobota

Naše první účast na Pekařské sobotě v Rožnově p R. proběhla úspěšně. Návštěvníci oceňovali nejen půvab obsluhujících cérek, ale i kvalitu našich výrobků. Velký zájem pro nás byl milým překvapením. Děkujeme všem návštěvníků a těšíme se na setkání při dalším ročníku.  

Stránky

Naše výrobky můžete zakoupit v prodejně Smarket Horní Lideč v Horním Lidči.