12.02.2016

Tým Pekárny u Mlýna v Horní Lidči.

Článek Klobucko 17.1.2016

Stále více lidí podléhá módní vlně bezlepkových diet . Přitom zůstává velkým otazníkem , zda li má tento trend vůbec nějaké opodstatnění. Jako u většiny potravin i zde platí, že jestliže budeme konzumovat chléb a bílé pečivo v rozumné míře, není se čeho bát. Pokud přesto chceme příjem lepku výrazně omezit, je nejlepší alternativou konzumovat pečivo z celozrnné mouky.

Ta je na rozdíl od té běžné nejkvalitnější čerstvá a obsahuje až o 90 % více vitamínů, bílkovin, enzymů a vlákniny. Obyvatelům Horní Lidče a okolí tuto možnost nabízí Pekárna u Mlýna, která připravuje široký sortiment celozrnných výrobků a to nejen chlebů, ale i sladkých koláčů a závinů. Jak nám řekl ing. Palich, jednatel firmy Omega, která se zabývá dodávkou pekařských strojů a zařízení: „Tyrolský mlýn, který jsme dodávali do Horní Lidče je ve spojení s pekárnou první svého druhu v ČR a na Slovensku. Předpokládám však, že vzhledem ke stále větší poptávce po zdravém životním stylu bude podobných provozů přibývat."

Zpracování obilovin pomocí mlýnských kamenů je technologie stará několik tisíciletí, obilovina se při mletí nezahřívá a výsledná mouka si tak zachová většinu nutričních hodnot a je tak pro lidský organismus nejenom vhodná, ale dokonce prospěšná. „Jsem velmi rád, že se celý záměr podařil a Pekárna u mlýna tak může nabízet naprosto jedinečné, chutné a přitom zdravé produkty. Podobné budete u nás hledat jen velmi těžko,"  dodává Ing. Palich. Nezbývá , než se jít přesvědčit.

Naše výrobky můžete zakoupit v prodejně Smarket Horní Lideč v Horním Lidči.